Cuirasatul Bismarck Hachette

Barcute (mari sau mici) de toate felurile si din toate timpurile

Re: Cuirasatul Bismarck Hachette

Mesajde admin » Dum Aug 28, 2016 10:56 pm

Demetri, multumesc pentru atentionarea cu balustrada, nu am observat nici pe model nici in poze pana nu mi-ai spus tu.... :o
Voi remedia defectul cu prima ocazie

Cat despre zvastica ai dreptate, sa nu ranesc pe unii dar si in cazul unei expozitii sa nu se nasca discutii....90% confunda machetele cu jucariile si inposibil sa nu se gaseasca unul sa comenteze ceva in legatura cu zvastica.....de aia nici pavilion nu are, ca pe net nu am vazut decat modele ce au pavilion tot cu zvastica.

In kit nu ai nimic ca sa realizezi pavilionul sau cele doua zvastice de pe punte.....totul trebuie facut din pensula sau aerograf
admin
Site Admin

Mesajde kromag » Lun Aug 29, 2016 9:22 am

Supeeeerrrrb!!! Felicitari.
Este o lucrare pe cinste, doar cine a lucrat cu PE-uri stie cat te-ai chinuit sa le pui la locul lor. Si-s cam "putine".
Referitor la zvastica, e pacat ca si in modelism s-a impamantenit ocolirea marcajelor oficiale naziste (pana la urma, ca modelist reprezinti o bucatica de istorie, nu faci propaganda). Si decalurile la plastice vin cu zvastica din 2-4 bucati. Deh, astea-s vremurile.

Inca o data, extraordinar, felicitari si la mai multe.
kromag
ARTMODELISM BRONZ USER

Mesajde traian » Lun Aug 29, 2016 10:49 pm

kromag scrie:Supeeeerrrrb!!! Felicitari.
Referitor la zvastica...... (pana la urma, ca modelist reprezinti o bucatica de istorie, nu faci propaganda).
.

Sunt de aceeasi parere si in toata urma indiferent ca ai afisata zvastica, steaua rosie, secera si ciocanul. crucea malteza sau femurul lui Barbarossa important e adevarul istoric si ceea ce ai imprimat in ,,bibilica''. Sunt suficienti extremisti care nu fac valva cu simboluri dar cand se dezlantuie se vede mondial.
Poate intr-o zi intram si noi in normalitatea normala. E bine de stiut ca in sufletul UE - Germania, zvastica e acceptata public in manifestatiile neonaziste.
traian
ARTMODELISM DIAMANT USER

Anterior

Înapoi la Marina