Furnir

Materiale

Furnir

Mesajde mihai2006 » Mar Mar 08, 2011 10:03 pm

As avea rugamintea sa imi spuneti si mie ceva siteuri de unde se poate cumpara furnir.
Eu in oras am cautat pe la toate magazinele gen: Bricostore, Baumax..etc si pe la magazine de mobila, fabrici de mobila...raspunsul a fost " folosim autocolant, nu se mai foloseste furnirul".

Multumesc anticipat.
Viata inseamna sa imparti - Life is to share
mihai2006
ARTMODELISM USER

Re: Furnir

Mesajde corsar » Mar Mar 08, 2011 10:09 pm

mihai nu gasesti furnir de cumparat pe la magazine.......tot ce se poate face, e sa ne adunam mai multi si sa dam o comanda de furnir la una din firmele care produc sau importa furnir.....comenzi de 1-2 m/patrati nu sunt bagate in seama....
corsar
ARTMODELISM DIAMANT USER

Mesajde jeli » Mar Mar 08, 2011 10:13 pm

nici comenzile mai mari nu sint onorate.eu am facut comanda in bucuresti la 20 de metrii patrati de furnir,si m-au tot mintit o luna de zile ca imi trimit.in final am renuntat.din ce oras esti Mihai?
am facut comda la brasov si nici aia nu au trimis.ca sa aflu dupa trei luni ca nici nu aveau furnir pe stoc.m-au mintit si aia vreo 3 luni.
nu ii spune unui om ca este idiot,pt ca va face tot posibilul sa iti dovedeasca ca ai avut dreptate.
jeli
ARTMODELISM DIAMANT USER

Mesajde mihai2006 » Mar Mar 08, 2011 10:23 pm

Multumesc pentru raspunsul rapid, macar stiu sa nu mai caut de nebun :)
Ar fi super sa ne strangem mai multi pentru o comanda ...asteptam si alte persoane interesate de achizitionarea furnirului si poate o rezolvam.
Daca se gaseste asa greu cred ca ar mai fi si alti doritori.
Am gasit siteul asta din UK : http://www.exotichardwoods.co.uk/Veneer ... x.asp.Sunt sigur ca mai sunt si alte siteuri din afara si din Romania
Pana una alta..mai mesteresc ceva pe la birema..ca de lucru mai am. :mrgreen:

Sunt din Pitesti
mihai2006
ARTMODELISM USER

Mesajde corsar » Mar Mar 08, 2011 10:26 pm

mihai...nu e nevoie de dat comanda in strainatate........se poate gasi si la noi furnir....
corsar
ARTMODELISM DIAMANT USER

Mesajde jeli » Mar Mar 08, 2011 10:28 pm

gaseste pe cineva in cluj si it dau adresa de unde poti lua furnir de mahon cu 16,5 lei metrul patrat si palisandru cu 15 lei metru patrat.au si furnir de stejar dar nu stiu preturile.preturile au tva inclus.o coala de de furnir are urmatoarele cote.0,67x224 cm.
nu ii spune unui om ca este idiot,pt ca va face tot posibilul sa iti dovedeasca ca ai avut dreptate.
jeli
ARTMODELISM DIAMANT USER

Mesajde mihai2006 » Mar Mar 08, 2011 10:36 pm

Multumesc Jeli de raspuns...din pacate nu cunosc pe nimeni din Cluj.
Daca locul de unde se poate procura este o firma, cred ca ar fi de mare ajutor si altora care se mai gasesc in situatia mea..adresa firmei si de stiut daca firma vinde sau trimite si la persoane fizice prin serviciu de curierat sau posta...
mihai2006
ARTMODELISM USER

Mesajde jeli » Mar Mar 08, 2011 10:40 pm

firma vinde oricui,dar nu livreaza prin posta sau curierate.vinzarea se face doar la magazin. adresa este :cluj-napoca,str:calea baciului,numerele 2-4 ,telefon fix 0264406055,de luni pana vineri intre orele 8.00-16.00 si sambata intre orele 9.00-12.00.daca am sa dau eu o fuga pina acolo,am sa va anunt si puteti comanda la mine citi metrii patrati vreti.inca nu am nici un drum spre cluj.
jeli
ARTMODELISM DIAMANT USER

Mesajde mihai2006 » Mie Mar 09, 2011 8:44 am

Multumesc Jeli pentru informatie, o sa mai caut si eu si daca gasesc pe undeva va dau de stire.
mihai2006
ARTMODELISM USER

Mesajde marhaba » Mie Mar 09, 2011 11:31 am

Daca va pot ajuta cu ceva in Cluj, dati-mi de stire.
marhaba
ARTMODELISM USER

Următorul

Înapoi la Materiale